LÉVA Urban Design

LÉVA ble etablert i 2009, og har i dag kontor i Oslo og Stavanger. Vi jobber med prosjekter i hele Norge, og har også ansatte bosatt ulike steder i Norge og i utlandet. LÉVA er en digital og fleksibel organisasjon. Dette gjør det mulig for oss å være hands-on og tilstede på prosjekter over hele landet, samtidig som de beste hoder kobles på de aktuelle problemstillingene, uavhengig av hvor man arbeider fra.
LÉVA besitter nøkkelkompetanse innenfor fagprofesjonen urban design. De fleste av våre ansatte har en mastergrad i faget, fra Aalborg Universitet. Fagprofesjonen er fortsatt litt ukjent i Norge, og tilbake i 2009 fikk LÉVA oppstartsstøtte fra Innovasjon Norge med bakgrunn i dette. Utdanningen ved Aalborg Universitet er bygd opp teoretisk i grensesnittet mellom samfunnsvitenskap, fysisk planlegging, arkitektur og design. Vår styrke ligger i å se helheten og sammenhengen mellom fysisk planlegging og bærekraftig samfunnsutvikling. Dette blir stadig viktigere i dagens samfunn og med fremtidens utfordringer og forventninger til bedre og mer inkluderende by- og stedsutviklingsprosesser.

Teamet

ALL GRAFIKK-45.png

Aslaug Tveit | Daglig leder

Urban designer

M.Sc. Urban Design

 

Oslo/Stavanger

aslaug@leva-urbandesign.no

926 71 040

Marion Højris Jensen

Urban designer

M.Sc. Urban Design

 

Lille

marion@leva-urbandesign.no

+33 695 680 959

Katrine Dam Henriksen

Urban designer

M.Sc. Urban Design

 

Stavanger

katrine@leva-urbandesign.no

+45 606 28 522

Linn Terese Gjerd Larsen

Urban designer

M.Sc. Urban Design

 

Oslo/Stavanger

linnterese@leva-urbandesign.no

921 11 200

Line Østerkjærhus

Urban designer

M.Sc. Urban Design

 

Aalborg

line@leva-urbandesign.no

+45 278 55 292

Sam Thang

IT-løsninger digital medvirkning

B.Sc. Landskapsarkitektur

M.Sc. Byutvikling og urban design

 

Stavanger

sam@leva-urbandesign.no

466 70 775

Jeanette Hovland

Designer

B.Sc. Byutvikling og Urban Design

 

Haugesund

jeanette@leva-urbandesign.no

900 89 313

ALL GRAFIKK-45.png

Thea Hove Hauge

Urban designer

M.Sc. Byplanlegging

 

Stavanger

thea@leva-urbandesign.no

984 89 824

ALL GRAFIKK-45.png

Cecilie Austerå

Arkitekt

M.Sc. Arkitektur

 

Oslo

cecilie@leva-urbandesign.no

976 45 402

Eline Øyri

Urban designer

M.Sc. Urban Design

 

Oslo

eline@leva-urbandesign.no

928 23 877

ALL GRAFIKK-45.png

Eline Netland

Urban designer

M.Sc. Urban Design

 

Oslo

elinenetland@leva-urbandesign.no

948 48 175

ALL GRAFIKK-45.png

Annika Vold

Regnskapsfører

Ba. Økonomi og Administrasjon

 

Stavanger

annika@leva-urbandesign.no

472 83 846

Praktikant?

Vi er også på utkikk etter dyktige praktikanter! 
 

Har du lyst å jobbe med oss?

Vi ser spesielt etter deg som har en mastergrad i urban design og:

 

  • Er kreativ og strategisk

  • Er god på kommunikasjon og formidling

  • Liker å arbeide hands-on og i team

  • Har interesse for sosial bærekraftig by- og stedsutvikling

mennesker-52.png

Send motivasjonsbrev, CV og portofolio til Marion!

Ta også gjerne kontakt om du skulle ha noen spørsmål

 

Arbeidsplassen

Vi har kontorer både i Oslo og Stavanger, men flere av oss jobber også remote, fra andre steder i verden som Danmark og Frankrike. Vi jobber etter en fleksibel modell, er mye ute i felt og etablerer også prosjektkontorer i større utviklingsprosesser. Det gjør at vi får spennende og varierte arbeidsperioder på samme tid som vi får fulgt opp prosjektene våre på stedet.