mennesker-53.png

LÉVA Urban Design

LÉVA ble etablert i 2009, og har i dag kontor i Oslo og Stavanger. Vi jobber med prosjekter i hele Norge, og har også ansatte bosatt ulike steder i Norge og i utlandet. LÉVA er en digital og fleksibel organisasjon. Dette gjør det mulig for oss å være hands-on og tilstede på prosjekter over hele landet, samtidig som de beste hoder kobles på de aktuelle problemstillingene, uavhengig av hvor man arbeider fra.
LÉVA besitter nøkkelkompetanse innenfor fagprofesjonen urban design. De fleste av våre ansatte har en mastergrad i faget, fra Aalborg Universitet. Fagprofesjonen er fortsatt litt ukjent i Norge, og tilbake i 2009 fikk LÉVA oppstartsstøtte fra Innovasjon Norge med bakgrunn i dette. Utdanningen ved Aalborg Universitet er bygd opp teoretisk i grensesnittet mellom samfunnsvitenskap, fysisk planlegging, arkitektur og design. Vår styrke ligger i å se helheten og sammenhengen mellom fysisk planlegging og bærekraftig samfunnsutvikling. Dette blir stadig viktigere i dagens samfunn og med fremtidens utfordringer og forventninger til bedre og mer inkluderende by- og stedsutviklingsprosesser.

Teamet

IMG-9939.jpg
mennesker-51.png

Aslaug Tveit | Daglig leder

Urban designer

M.Sc. Urban Design

 

Oslo/Stavanger

aslaug@leva-urbandesign.no

926 71 040

Katrine Dam Henriksen

Urban designer

M.Sc. Urban Design

 

Stavanger

katrine@leva-urbandesign.no

475 19 009

Line Østerkjærhus

Urban designer

M.Sc. Urban Design

 

Aalborg

line@leva-urbandesign.no

+45 278 55 292

Sam Thang

IT-løsninger digital medvirkning

B.Sc. Landskapsarkitektur

M.Sc. Byutvikling og urban design

 

Stavanger

sam@leva-urbandesign.no

466 70 775

DSC_0279.jpg
fotoLt_LEVAnettside.JPG

Linn Terese Gjerd Larsen

Urban designer

M.Sc. Urban Design

 

Oslo/Stavanger

linnterese@leva-urbandesign.no

970 69 472

IMG_7127.jpeg

Anja Sunniva Valseth

Miljøpsykolog

MA.  Miljøpsykologi

Oslo

anja@leva-urbandesign.no

924 33 889

IMG_3401.jpg

Thea Hove Hauge

Byplanlegger

M.Sc. Byplanlegging

 

Stavanger

thea@leva-urbandesign.no

984 89 824

Skjermbilde 2022-03-04 kl. 09.35.13.png

Eline Øyri

Urban designer

M.Sc. Urban Design

 

Oslo

eline@leva-urbandesign.no

928 23 877

Eline Netland

Urban designer

M.Sc. Urban Design

 

Oslo

elinenetland@leva-urbandesign.no

948 48 175

CV-bilde.jpg

Mira Gulden Sakya

Byplanlegger

M.Sc Urban planning and Management

 

Oslo

mira@leva-urbandesign.no

400 90 765

Hilde Evensmo

Samfunnsgeograf

M.Sc. Geografi og geoinformatikk

Oslo

hilde@leva-urbandesign.no

+45 501 98 286

Batoul Hamza

Landskapsarkitekt

M.Sc. Landskapsarkitektur

Oslo

batoul@leva-urbandesign.no

459 14 479

mennesker-17.png

Praktikant?

Har du lyst å jobbe med oss?

Vi ser spesielt etter deg som har en mastergrad i urban design og:

 

  • Er løsningsorientert - tenker strategiske og kreative løsninger

  • Er fremoverlent og tør å utfordre deg selv og dine omgivelser

  • Ser verdien av tverrfaglige diskusjoner

  • Liker å jobbe i team og har fokus på samarbeid både med kollegaer og samarbeidspartnere

  • Erfaring og utdanning innenfor by- og stedsutvikling, gjerne med interesse i sosial bærekraft. 

  • Og ikke minst et brennende engasjement for faget.

mennesker-52.png
mennesker-51.png
Vi er også på utkikk etter dyktige praktikanter! 
 

Send motivasjonsbrev, CV og portofolio til Line!

Ta også gjerne kontakt om du skulle ha noen spørsmål

 

Arbeidsplassen

Vi har kontorer både i Oslo og Stavanger, men flere av oss jobber også remote, fra andre steder i verden som Danmark og Frankrike. Vi jobber etter en fleksibel modell, er mye ute i felt og etablerer også prosjektkontorer i større utviklingsprosesser. Det gjør at vi får spennende og varierte arbeidsperioder på samme tid som vi får fulgt opp prosjektene våre på stedet.
mennesker-51.png